556
edits
| Line 356: | Line 356: | ||
!|Corner power (%) | !|Corner power (%) | ||
!|Examples | !|Examples | ||
|- | |||
|Acrylic - Perspex | |||
|200 | |||
|21 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Birch PLY | |||
|200 | |||
|17 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|MDF | |||
|200 | |||
|25 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Corrugated Cardboard | |||
|200 | |||
|20 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Hardboard | |||
|200 | |||
|20 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Paper | |||
|200 | |||
|15 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Card | |||
|300 | |||
|20 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Mountboard | |||
|200 | |||
|20 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Engraving Laminate | |||
|200 | |||
|21 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Curian | |||
|3 | |||
|100 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Laser Rubber | |||
|200 | |||
|70 | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|Anodized aluminium (dyed black) | |Anodized aluminium (dyed black) | ||