Anonymous

Brewing Stocklist: Difference between revisions

From London Hackspace Wiki
Line 31: Line 31:
|-
|-
|Munich
|Munich
|1.2Kg
|1.2Kg + 800g
|Brewer's box
|Brewer's box
|
|
|-
|-
|Carapils EBC 3-5
|Carapils EBC 3-5
|~700g
|~500g
|Brewer's box
|Brewer's box
|
|
|-
|-
|Roasted Barley EBC 1220
|Roasted Barley EBC 1220
|700g
|850g
|Brewer's box
|Brewer's box
|
|
|-
|-
|Chocolate Malt
|Chocolate Malt
|1Kg
|700g
|Brewer's box
|Brewer's box
|
|
|-
|-
|Dark Crystal EBC 240
|Crystal 100EBC(50L)
|300g
|200g
|Brewer's box
|
|
|
|-
|-
|Crystal 100EBC(50L)
|Dingemans Aromatic Malt
|600g
|500g
|Used?
|Brewing Box
|
|
|-
|-
Line 93: Line 93:
|55g
|55g
|Freezer upstairs
|Freezer upstairs
|
|-
|Amarillo
|44g
|Freezer
|
|-
|Nelson Sauv
|58g
|Freezer
|
|
|-
|-
|}
|}
332

edits