Anonymous

Brewing Stocklist: Difference between revisions

From London Hackspace Wiki
No edit summary
Line 27: Line 27:
|
|
|
|
|-
|Wheat Malt
|250g + 500g
|Brewer's box
|2.75EBC
|-
|-
|Chocolate Malt
|Chocolate Malt
Line 39: Line 34:
|-
|-
|Munich
|Munich
|1.2Kg + 800g
|1.2Kg
|Brewer's box
|Brewer's box
|
|25EBC
|-
|-
|Carapils EBC 3-5
|Carapils EBC 3-5
Line 69: Line 64:
|-
|-
|Maris Otter EBC 5.5
|Maris Otter EBC 5.5
|~14kg
|~4kg
|Brewing Area
|Brewing Area
|
|
332

edits