166
edits
| Line 23: | Line 23: | ||
==Growing what== | ==Growing what== | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Plant !! pH !! cF | |||
|- | |||
| Basil || 5.5-6.5 || 10-18 | |||
|- | |||
| Cauliflower || 6.5-7.0 || 16-24 | |||
|- | |||
| Cherry Tomatos || 6.0-6.5 || 22-45 | |||
|- | |||
| Chives || 6.0-6.5 || 12-20 | |||
|- | |||
| Lettuce || 6.0-7.0 || 8-20 | |||
|- | |||
| Mint || 7.0-8.0 || 10-14 | |||
|- | |||
| Snow Peas || 5.5-6.5 || 16-18 | |||
|- | |||
| Spinach || 6.0-7.0 || 16-22 | |||
|- | |||
| Spring Onion || 6.0-6.5 || 16-22 | |||
|- | |||
| Strawberries || 5.5-5.8 || 16-20 | |||
|} | |||
==Where== | ==Where== | ||