23
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{{ProjectDetails| | {{ProjectDetails|Web Server Card | members=[[User:John|John]]|created=14/Sep/2010}} | ||
Web server on a business card | Web server on a business card | ||
==Information== | ==Information== | ||
| Line 15: | Line 15: | ||
|- | |- | ||
| IC2 || 1 || ENC28J60 || SOIC-28 || [http://gb.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?qs=8nGS/uaWW3uX0KPZZN505g== 579-ENC28J60-I/SO] || $3.61 || 0 | | IC2 || 1 || ENC28J60 || SOIC-28 || [http://gb.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?qs=8nGS/uaWW3uX0KPZZN505g== 579-ENC28J60-I/SO] || $3.61 || 0 | ||
|- | |||
| IC3 || 1 || LM317 voltage regulator || D2Pack || [http://gb.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?R=LM317D2T-TRvirtualkey51120000virtualkey511-LM317D2T-TR 511-LM317D2T-TR] || $1.20 || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|- | |||
| || || || || || || 0 | |||
|} | |} | ||
# Count Part Size Mouser# US $ | # Count Part Size Mouser# US $ | ||