166
edits
| Line 28: | Line 28: | ||
|- | |- | ||
! Plant !! pH !! cF | ! Plant !! pH !! cF | ||
|- | |||
| Asparagus || 6.0-8.0 || 12-18 | |||
|- | |- | ||
| Basil || 5.5-6.5 || 10-18 | | Basil || 5.5-6.5 || 10-18 | ||
|- | |||
| Broccoli || 6.0-6.8 || 16-24 | |||
|- | |- | ||
| Cauliflower || 6.5-7.0 || 16-24 | | Cauliflower || 6.5-7.0 || 16-24 | ||
| Line 40: | Line 44: | ||
|- | |- | ||
| Mint || 7.0-8.0 || 10-14 | | Mint || 7.0-8.0 || 10-14 | ||
|- | |||
| Pok Choi || 6.0-7.5 || 16-22 | |||
|- | |- | ||
| Snow Peas || 5.5-6.5 || 16-18 | | Snow Peas || 5.5-6.5 || 16-18 | ||