332
edits
| Line 21: | Line 21: | ||
!align="left"|DESCRIPTION | !align="left"|DESCRIPTION | ||
!align="left"|QUANTITY | !align="left"|QUANTITY | ||
!align="left"|NOTES | !align="left"|NOTES | ||
|- | |- | ||
| Line 30: | Line 29: | ||
|Chocolate Malt | |Chocolate Malt | ||
|500g | |500g | ||
|950EBC | |950EBC | ||
|- | |- | ||
|Munich | |Munich | ||
|1.2Kg | |1.2Kg | ||
|25EBC | |25EBC | ||
|- | |- | ||
|Carapils EBC 3-5 | |Carapils EBC 3-5 | ||
|~500g | |~500g | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Roasted Barley EBC 1220 | |Roasted Barley EBC 1220 | ||
|550g | |550g | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Chocolate Malt | |Chocolate Malt | ||
|200g + 500g | |200g + 500g | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 57: | Line 51: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
|Dark Crystal | |||
|1.4Kg | |||
|240 EBC | |||
|- | |||
|Weyermann Carared | |||
|400g | |||
|45 EBC | |||
|- | |- | ||
|Dingemans Aromatic Malt | |Dingemans Aromatic Malt | ||
|500g | |500g | ||
|50EBC | |50EBC | ||
|- | |- | ||
|Maris Otter | |Maris Otter | ||
|~5kg | |~5kg | ||
|5.5EBC | |5.5EBC | ||
|- | |- | ||
edits