691
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 12: | Line 12: | ||
! ChkBx !! Item !! Preferred Seller | ! ChkBx !! Item !! Preferred Seller | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-4x25-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-25mm-200-pack/17430?kpid=17430&ds_rl=1249413&gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3Dih67GWU111NhNNEYk05hFPgFtBT8eL63QQBbcuc0I4C9B2G1fs1xoCy2cQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-4x25-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-25mm-200-pack/17430?kpid=17430&ds_rl=1249413&gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3Dih67GWU111NhNNEYk05hFPgFtBT8eL63QQBbcuc0I4C9B2G1fs1xoCy2cQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-4x30-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-30mm-200-pack/18909 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-4x30-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-30mm-200-pack/18909 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-4x35-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-35mm-200-pack/14147 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-4x35-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-35mm-200-pack/14147 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-4x35-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-35mm-200-pack/14147 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-4x35-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-35mm-200-pack/14147 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-4x40-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-40mm-200-pack/16159?kpid=16159&ds_rl=1249413&gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3PhWhl3RqwGvNMQyUAlcEpdN0W-8xJyz4fHAY7TBwsAgOj-qkT61EhoCljwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-4x40-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-40mm-200-pack/16159?kpid=16159&ds_rl=1249413&gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3PhWhl3RqwGvNMQyUAlcEpdN0W-8xJyz4fHAY7TBwsAgOj-qkT61EhoCljwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-4x50-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-50mm-200-pack/11583 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-4x50-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-50mm-200-pack/11583 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-5x60-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-60mm-100-pack/15535 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-5x60-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-60mm-100-pack/15535 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-5x70-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-70mm-100-pack/16221 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-5x70-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-70mm-100-pack/16221 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-5x80-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-80mm-100-pack/17131 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-5x80-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-80mm-100-pack/17131 Screwfix] | ||
|- | |- | ||
| || Countersunk-5x100-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-100mm-100-pack/26305 Screwfix] | | || Woodscrew Countersunk-5x100-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-5-x-100mm-100-pack/26305 Screwfix] | ||
|- | |||
| || Self-Tapper Pan Head-#8x3/4"-Stainless || [https://www.screwfix.com/p/easydrive-pz-pan-self-tapper-screws-8ga-x-3-4-100-pack/1755h Screwfix] | |||
|- | |||
| || Self-Tapper Pan Head-#8x1"-Stainless || [https://www.screwfix.com/p/easydrive-pz-pan-self-tapper-screws-8ga-x-1-100-pack/4329h Screwfix] | |||
|- | |||
| || Self-Tapper Pan Head-#8x1.1/4"-Stainless || [https://www.screwfix.com/p/easydrive-pz-pan-self-tapper-screws-8ga-x-1-1-4-100-pack/4587h Screwfix] | |||
|- | |||
| || Self-Tapper Pan Head-#8x1.1/2"-Stainless || [https://www.screwfix.com/p/easydrive-pz-pan-self-tapper-screws-8ga-x-1-1-2-100-pack/3309h Screwfix] | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ Nails | |||
|- | |||
! ChkBx !! Item !! Preferred Seller | |||
|- | |||
| || Woodscrew Countersunk-4x25-YZP || [https://www.screwfix.com/p/goldscrew-pz-double-countersunk-multipurpose-screws-4-x-25mm-200-pack/17430?kpid=17430&ds_rl=1249413&gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3Dih67GWU111NhNNEYk05hFPgFtBT8eL63QQBbcuc0I4C9B2G1fs1xoCy2cQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Screwfix] | |||
|- | |||
| || Veneer Pin-1x15-Steel || [https://www.screwfix.com/p/easyfix-veneer-pins-1-x-15mm-0-25kg-pack/15388 Screwfix] | |||
|- | |||
| || Veneer Pin-1x20-Steel || [https://www.screwfix.com/p/easyfix-veneer-pins-1-x-20mm-0-25kg-pack/11614 Screwfix] | |||
|- | |||
| || Panel Pin-1.4x25-Steel || [https://www.screwfix.com/p/easyfix-panel-pins-1-4-x-25mm-0-5kg-pack/12998 Screwfix] | |||
|- | |||
| || Panel Pin-1.6x30-Steel || [https://www.screwfix.com/p/easyfix-panel-pins-1-6-x-30mm-0-5kg-pack/17401 Screwfix] | |||
|- | |||
| || Panel Pin-1.6x40-Steel || [https://www.screwfix.com/p/easyfix-panel-pins-1-6-x-40mm-0-5kg-pack/14948 Screwfix] | |||
|} | |} | ||